Ne Zaman Başlıyor

Black Friday Ne Zaman Başlıyor?

19.11.2018
159
Black Friday Ne Zaman Başlıyor?
Reklam

Her yıl düzenlenen ve milyonlarca alışveriş meraklısının sabırsızlıkla beklediği Black Friday nedir? Ne zaman başlıyor?

Black Friday Nedir? 

Black Friday Şükran Günü’nün ertesi sabahında gerçekleşen alışveriş çılgınlığının yaşandığı gündür. İlk olarak Black Friday ifadesi 1961 yılında yerel bir Amerikan gazetesinde kullanıldı. Amerika’daki mağazaların ortak indirimlerinin sonucunda yaşanan yoğunluktan da bugüne Black Friday adı verildi.

Neden Black Friday Denildi?

Black Friday etkinliği başlarda mağazaların erken kepenk açmasıyla gerçekleşiyordu. Sonradan bu etkinliğe indirim kampanyaları da başlayınca yaşanan izdihamdan dolayı bugün Black Friday olarak kullanılmaya başlanmış.

Türkiye’de Bu Etkinlik Var Mı ?

İlk başlarda Amerika ve çevresinde bu etkinlik olsa da son yıllarda Türkiye’deki internet mağazaları ve normal mağazalarda bu etkinliğe ayak uydurmuş durumda. Son dönemlerde Türkiye pazarına girmiş olan Amazon Türkiye’de indirimler başladı.

İndirimleri görmek için tıklayın

Hangi Ürünler İndirime Giriyor?

Black Friday günü teknolojiden giyime birçok ürünü kapsıyor. Playstation oyunları da şaşırtacak şekilde indirime girmiş durumda.

İndirimleri görmek için tıkla

Black Friday Ne Zaman Başlayacak?

Geçtiğimiz yıl Black Friday 25 Kasım’a denk gelmişti ve Türkiye’deki birçok mağaza indirim yapmıştı. Bu yıl ise 23 Kasım tarihinde olacak. Umarız bu yıl daha fazla indirimlerle karşılaşırız.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ne Zaman Başlıyor - 2018