Ne Zaman Başlıyor

Hac Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?

24.12.2018
112
Hac Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
Reklam

Kutsal topraklara giderek, hac ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren 2019 hac kayıtları için geri sayım başladı. Hac ibadetini sağlamak için yapılacak kura çekimini kaçırmak istemeyen birden fazla vatandaş Diyanet İşleri Başkanlığı’na ait resmi sayfası sık şekilde ziyaret etmeye devam ediyor. Peki milyonlarca Türk vatandaşlarını ilgilendiren Hac kayıtları ne zaman başlıyor?

Merak içerisinde hacı adaylarının beklemiş olduğu 2019 yılı hac takvimi sonunda belli oldu. 2019 yılı içerisinde ilk kez hacca gidebilmek için Diyanet İşleri Başkanlığı’na müracaatta bulunacak olan vatandaşlar ön kayıtlarını yaptırması gereken süre Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklandı. T.C. kimlik numaraları üzerinden belirtilen harç yatırılmasının ardından 8 ile 14 Aralık 2018 tarihleri arasında www.hac.gov.tr üzerinden ön kayıt başvurularını gerçekleştirebilecekler.

Daha önceki yıllarda hac kaydı yaptırarak 2018 yılındaki hac kursuna katılmış fakat kesin kayıt hakkını elde edememiş olan hacı adaylarının kayıt işlemlerini ise 8 Aralık tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından kendi bünyesinde gerçekleştirilecektir. İlgili tarihler arasında kayıt yapmayan vatandaşlar kesinlikle kura hakkını elde edemeyecektir.

Kura ne zaman çekilecek?

Hac kuraları geçiğimiz yıl içerisinde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın vermiş olduğu güven oyu sonrasında 1 Şubat Perşembe günü halka açık bir şekilde canlı yayında çekilmişti. Yine bu yıl için çekilecek olan kuralarında bu tarihe yakın bir tarih içinde çekileceği bekleniyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ne Zaman Başlıyor - 2018