Ne Zaman Başlıyor

Kış Lastiği Uygulaması Ne Zaman Başlıyor?

15.11.2018
179
Kış Lastiği Uygulaması Ne Zaman Başlıyor?
Reklam

Kış ayları geldi çattı. Özellikle güvenliğiniz ve trafik kazalarını en aza indirgemek için kış lastiği takmanızda fayda var. Uzmanlar kış lastiği takan araçların mevsim boyunca daha az kazaya karıştıklarını dile getiriyorlar. Peki, kış lastiği uygulaması ne zaman başlıyor?

Ceza Alacaklar mı?

Havaların iyice soğuması ile birlikte ticari araçların kullanılması zorunlu olan kış lastiği uygulamasına geçmesi gerekiyor. Kar lastiği takmayan ticari araçlar denetimde cezalı duruma düşerek para cezası alacaklar.

Hangi Ticari Araçlar?

Denetim nedeni ile durdurulan kamyon, tanker, römork ve yarı römorklar için arka koruma çerçevesi, lastik, yansıtıcı malzeme, takograf, ışık donanımı gibi teknik kontrolleri yapılacak.

Kış Lastiği Uygulaması Ne Zaman Başlayacak?

Kış lastiği uygulaması 2018 Aralık ayında başlıyor. Tam tarih verecek olursak 1 Aralık 2018 tarihinden itibaren ticari araçlar Zorunlu Kış Lastiği Uygulaması kurallarına uymak zorunda kalacaklar. Ayrıca şunu da unutmayalım; ticari araç kullanmıyorsak bile güvenliğiniz için mutlaka Kış Lastiği Uygulaması için bir an önce harekete geçin.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ne Zaman Başlıyor - 2018