Ne Zaman Başlıyor

KYK Kredi Ne Zaman Yatacak?

11.12.2018
115
KYK Kredi Ne Zaman Yatacak?
Reklam

KYK burs ve kredi sonuçları ile ilgili yaptığı açıklamalar sonrasında burs almaya hak kazanmış adaylar taahhütname onay işlemlerini yerine getirdi. Sürecin gerçekleşmesinin ardından öğrencilerin bursların ne zaman yatacağı konusunda bir merak sarmış durumda. Peki KYK Kredi ne zaman yatacak?

İlk kez burs/kredi alımı yapacak olan öğrenciler müracaat ettiği öğretim yılının başından itibaren normal öğrenim süresince ödeme alabilmektedir. Öğrencilerin T.C. kimlik numaralarının son rakamına bakılarak her ay 6 ve 10 tarihleri arasında ödemeleri gerçekleştirilecek.

İlk ödeme kasım ayında olmak üzere iki aylık şeklinde gerçekleşecek. Taahhütnamesi onay alan öğrenciler ise 2018-19 eğitim ve öğretim yılı başı yani ekim ayında ödemesini alabilecek.

KYK Kredi ne zaman yatacak

Ancak taahhütnamesi için onay almamış öğrenciler ise ödemeden yararlanamayacak. Bu öğrenciler takip eden bir sonraki eğitim ve öğretim yılında tekrar burs/kredi için tekrar başvuruda bulunabilecek.

KYK Bursu Nedir?

Yüksek öğrenim olarak eğitim hayatına devam eden ve başarılı olmuş olan öğrencilere 5102 sayılı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs/Kredi Verilmesine İlişkin Kanun hükümleri uyarınca karşılıksız şekilde verilmekte olan bir bedeldir.

Burstan Kimler Faydalanabilir?

Ön lisans öğrencileri, lisans öğrencileri, Açık Öğretim öğrencileri (şehit, gazi çocuğu, anne ve babası ölü olanlar), iki yıllık okullardan mezun olarak dört yıllık okulların üçüncü sınıfına dikey geçiş sınavıyla ara vermeden kayıt gerçekleştiren öğrenciler, Yüksek lisans öğrencileri, Amatör Mili Sporcu belgesine sahip öğrenciler burs kapsamına dahildir.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ne Zaman Başlıyor - 2018