Ne Zaman Başlıyor

Oruç Ne Zaman Başlıyor?

25.12.2018
184
Oruç Ne Zaman Başlıyor?
Reklam

Her yıl olduğu gibi 2019 yılında da On bir ayın sultanı Ramazan sayı dualarla ve ibadetler ile karşılanmaya hazırlanıyor. İslam aleminin ilk sahuruna kalkacağı oruç ne zaman başlıyor?

Müslüman aleminde önemi büyük olan Ramazan ayının ne zaman başlayacağı konusundaki sorgulamalar daha şimdiden başladı. Özellikle yıllık tatillerini kullanacak olan vatandaşlar oruç ayına getirmek için yaptığı araştırmalara ait gerekli açıklama Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklandı. Böylelikle ibadetlerini yönlendirmek isteyenler için merak edilen tarihte belli olmuş oldu.

On bir ayın sultanı Ramazan ayı yani diğer adıyla oruç başlangıcı 6 Mayıs pazartesi günü ilk sahur ile merhaba diyecek. Bin aydan daha hayırlı olan Ramazan ayı yine 3 Haziran pazartesi günü de son bulmuş olacak.

2019 Ramazan Bayramı ne zaman?

4 Haziran salı günü Ramazan Bayramı ilk günü olarak başlanıp 6 Haziran Perşembe akşamına kadar devam edecek.

Ramazan ayı diğer aylara göre daha farklı ve mübarek bir aydır. Kur’an-ı Kerim bu ayda indirilmeye başlanmış olduğundan dolayı on bir ayın sultanı olarak mübarek kılınmıştır. Ayrıca bin aydan daha hayırlı olan kadir gecesi ise bu ay içerisinde kutlanmaktadır.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ne Zaman Başlıyor - 2018